W minioną niedzielę zakończył się jeden z największych rajdów w Polsce, a mianowicie XXXVII Ogólnopolski Rajd Kopernikański.

Nie mogło tam zabraknąć harcerzy z naszego hufca. Na wydarzenie odbywające się w Toruniu udały się cztery drużyny z naszego hufca. 20. DSH Iskry, 1. PDH Lemuria i 1. RWDH Tropiciele podołały zmaganiom, jakie na nich czekały na trasie starszoharcerskiej, gdzie wcielili się w detektywów. Poszukiwali zaginionych gwiazdozbiorów oraz tego, kto je ukradł.

Wiedźmiński świat

Natomiast 14 DW Iniemamocni przez te trzy dni przeniknęła do świata tak kolorowego i pełnego różnych stworzeń, że ciężko sobie wyobrazić atmosferę, jaka panowała na trasie wędrowniczej, której motywem przewodnim był magiczny świat wiedźmina.

Świetna organizacja

Każda z tras miała swój urok i przypadła do gustu uczestnikom, jednak punkty były w dużych odległościach od siebie. Przemieszczanie od punktu do punktu znacznie ułatwiły harcerzom darmowe przejazdy komunikacją miejską. Harcerze wykazali się umiejętnościami manualnymi, niezwykłą wytrzymałością, orientacją w terenie oraz pracą zespołową.

Tegoroczna edycja Rajdu Kopernikańskiego była według nas najlepszą od kilku lat! Czy pojedziemy na RK za rok? Z pewnością tak! Nie możemy się doczekać przyszłej edycji!