Świąteczne zbiórki to tradycja wielu gromad i drużyn harcerskich. Niestety tegoroczne święta nie pozwalają na organizowanie klasycznych spotkań. Z problemem tym uporała się 14 Drużyna Wędrownicza „Iniemamocni”.

Nieodłączną tradycją wędrowników z 14 DW jest coroczny biwak świąteczny. W tym roku drużynowa „Iniemamocnych” phm. Roksana Jankowska HR wymyśliła inną formę świętowania.

Kojarzycie zasady dobrze nam znanych gier terenowych?

Wiemy, że nastały trudne czasy, gdy nawet trudno o krótką zbiórkę, jednak wędrownikom z Inowrocławia i okolic udało się pokonać obecne obostrzenia. Zrealizowali świąteczną grę terenową! Gra została zaplanowana w taki sposób, że każdy z uczestników odbywał samodzielną wędrówkę. Trasę po swojej miejscowości należało zaplanować indywidualnie. W trakcie całej gry zadaniem wędrowników było skanowanie kodów (można je wygenerować za darmo na wielu stronach internetowych) i wypełnianie zadań otrzymanych od drużynowej. Pierwszy z kodów należało zeskanować po przejściu 200 metrów. Po każdym zeskanowanym kodzie uczestnik otrzymywał SMS z treścią zadania oraz dalszymi instrukcjami. Pojawiły się na przykład zadania na temat różnorodnych tradycji świątecznych z całego świata, czy szczerej odpowiedzi czym są dla nas święta. 14 DW udostępniała swoje progresy gry na swoim instastory. Świetnie się przy tym bawili.

Jak widać niezależnie od tego co dzieje się na świecie możemy działać #razemalezdalnie, a jednocześnie zachęcamy inne drużyny do podobnych form działania.