Tydzień temu mieliśmy okazję świętować Dzień Myśli Braterskiej! W tym ważnym dla wszystkich harcerzy dniu działo się naprawdę wiele.

#DMB

Za nami Dzień Myśli Braterskiej - jedno z najważniejszych dla skautów wydarzeń. Tego dnia gromady zuchowe wysyłają sobie kartki pocztowe, organizowane są kominki, zbiórki i biwaki. To wyjątkowe wydarzenie! Harcerze z naszego hufca spędzili ten weekend niesamowicie aktywnie!

Gala DMB w Toruniu

W sobotę na auli UMK w Toruniu odbyła się Gala Dnia Myśli Braterskiej. Podczas tego wydarzenia wyróżniona została komendantka HKS im. Zawiszy Czarnego - hm. Ewa Sucharska. W Gali wzięli udział także harcerze z 20 DSH Iskry, 1 PDH Lemuria oraz wędrownicy z 14 DW Iniemamocni.

Biwak w Jaksicach

37 DH Wiatraki, 13 GZ Rude Liski i 4 GZ Czterolistne Koniczyny gościły druhenki i druha z 10 DH Mątwa. Przy świeczkowisku druhna Benia zaprezentowała gawędę o Bi -Pi i braterstwie, a następnie nawiązała do najważniejszego momentu w życiu harcerza - odbyło się Przyrzeczenie Harcerskie i Obietnica Zuchowa. Zuchy i harcerze integrowali się przy wspólnym śpiewie, a pożegnali się Bratnim słowem i iskierką. Po kolacji jaksiccy skauci rozpoczęli trudną grę, która zawierała elementy braterstwa, symboliki i historii ZHP.

Zbiórka 14 GZ i 73 GZ

Wspólne świętowanie Dnia Myśli Braterskiej jest idealnym planem na 22 lutego. Tak też spędziły sobotni poranek zuchenki i zuchy z 14 GZ i 73 GZ z Inowrocławia wraz ze swoimi druhnami i druhami. Było sentymentalnie, śpiewnie i gitarowo -  piosenki i pląsy znane w pokoleniu harcerskich rodziców i harcerskich dzieci. Było też uroczyście - chustowanie w 73 GZ oraz przyznanie zuchowych gwiazdek w 14 GZ. A na koniec - nie pierwszy i nie ostatni raz - wszyscy dali sobie bratnie słowo, że będą sobie pomagać.
Hasło: Czuj duch!